СПРОЩЕНО УМОВИ ДЛЯ РОБОТИ ТА ВІДКРИТТЯ ДИТСАДКІВ – УРЯД УХВАЛИВ ПОСТАНОВУ

Дошкільні заклади зможуть залучати компанії для забезпечення харчування і медичного обслуговування, а також наймати на роботу не лише педагогічних працівників. Відповідні зміни до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності Кабмін ухвалив сьогодні, 3 березня 2020 року.

«Доступ кожної дитини до якісної дошкільної освіти – один із наших пріоритетів, тому ми продовжуємо надавати дошкіллю нові можливості. Зміни, ухвалені сьогодні, дозволять розширювати мережу дитячих садочків та підвищувати доступ до дошкільної освіти. Стане простіше відкривати приватні дитсадки, залучати до навчальної роботи необхідних фахівців та забезпечувати дітей якісним харчуванням», – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Для започаткування діяльності у сфері дошкільної освіти не обов’язково мати власні харчоблоки, пральні та штатних медичних працівників. У такому випадку відповідні послуги мають забезпечувати юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які мають право надавати такі послуги. Це сприятиме відкриттю невеличких закладів дошкільної освіти у пристосованих приміщеннях.

Також згідно зі змінами, дитячі садочки матимуть можливість залучати до роботи не лише педагогічних працівників, а й інших фізичних осіб, послуг яких потребуватиме заклад під час освітнього процесу. Це допоможе у виконанні варіативної складової навчання, яку заклад визначає з урахуванням особливостей регіону, індивідуальних запитів дітей або побажань батьків.

Такі особи мають відповідати вимогам до педагогічних працівників, визначеним законами «Про освіту» та «Про дошкільну освіту»: мати високі моральні якості, вищу педагогічну освіту за відповідною спеціальністю та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, забезпечувати результативність та якість роботи, мати фізичний і психічний стан, який дозволяє виконувати професійні обов’язки.
Постанова про зміни до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності набере чинності через два місяці з дня її опублікування.
Нагадаємо, у 2020 році Уряд спрямував 504 млн 458 тис гривень на розвиток інклюзивної освіти у дитячих садках, школах і профтехах.

mon.gov.ua

« »